Autor: Łukasz Lubański

Rozmowy wydanie 29.03.2019 – 5.04.2019
Chciałem wierzyć, że nie wszystko w polskiej piłce zmanipulowano
Janusz Zaorski, reżyser „Piłkarskiego pokera” ujawnia: Dlaczego tak długo ukrywał o czym naprawdę jest jego film? Który słynny trener opowiedział mu o przekrętach w lidze? Jak poznał Pelego? Kto jest najlepszym polskim piłkarzem? I czemu Polonia nie miała prawa awansować?
Kultura wydanie 8.03.2019 – 15.03.2019
Piękne rybki w akwarium. Terapia dla sfrustrowanych Polaków
Ludzie chcieli zobaczyć, jaki jest Zachód, wielu z nich szukało nowych wzorców – niestety, dostarczały je również tandetne seriale…
Rozmowy wydanie 1.02.2019 – 8.02.2019
Odszedł Jan Olszewski. Ostatnia rozmowa z byłym premierem
Czy księży Niedzielaka, Suchowolca i Zycha zabiły sowieckie służby?
Rozmowy wydanie 21.12.2018 – 28.12.2018
Lepiej wyjaśniać modlitwę „Ojcze Nasz”, niż zmieniać jej słowa
Ks. prof. Waldemar Chrostowski komentuje decyzję papieża Franciszka
Rozmowy wydanie 23.11.2018 – 30.11.2018
To, co najważniejsze...
Jak wygląda życie sióstr zakonnych w klasztorze benedyktynek w Staniątkach, których świat jest zamknięty dla osób z zewnątrz?
Kultura wydanie 16.11.2018 – 23.11.2018
Hart ducha na ekranie, niewidomi i bezdomni na sali
Życie ma sens. Przegląd najbardziej wzruszających filmów dokumentalnych w warszawskiej Kinotece.
Rozmowy wydanie 9.11.2018 – 16.11.2018
Nawet posłowie antyklerykalnej lewicy śpiewali „Te Deum”
Paweł Skibiński, historyk: Większość księży angażowało się po stronie prawicy. Ale byli też kapłani w ruchu ludowym, a nawet po lewej stronie sceny politycznej.
Rozmowy wydanie 26.10.2018 – 2.11.2018
Franciszek: papież czy guru?
Paweł Lisicki: Oczami wyobraźni widzę, jak papież Franciszek IV mówi, że wprawdzie sam akt aborcji jest czymś złym, ale nie można go zakazywać, ponieważ dla kobiety chcącej to zrobić, urodzenie dziecka będzie większym stresem, będzie bardziej bolesne.
Rozmowy wydanie 12.10.2018 – 19.10.2018
Wciąż niewiele wiemy o wojnie
Magdalena Gawin: Na Zachodzie politycy powątpiewali w istnienie komór gazowych jeszcze w połowie 1943 r.
Rozmowy wydanie 28.09.2018 – 5.10.2018
Za kilka lat wiersze Herberta i Miłosza nie będą zrozumiałe
Czy Polacy staną się masą etniczną pozbawioną elit? Ambitna literatura jest na straconej pozycji.
1 2