Autor: Łukasz Lubański

Cywilizacja Najnowsze wydanie
Żeby nie było nudy... Kim jest Krzysztof Stanowski?
– Klub piłkarski to najfajniejsza zabawka, jaką sprawiłem sobie w życiu. Można kupić klocki Lego i je ułożyć, ale bez sensu potem je rozwalać i układać kolejny raz. Tymczasem klub trzeba układać codziennie – mówi dziennikarz, twórca Grupy Weszło.
Rozmowy wydanie 31.05.2019 – 7.06.2019
Jan Paweł II nie wzywał do powstania przeciwko komunistom
Prof. Antoni Dudek: Ludzie zrozumieli, że to katolicy w Polsce są w większości, a nie komuniści.
Rozmowy wydanie 24.05.2019 – 31.05.2019
Amerykański prawnik: Czy śmierć przez zagłodzenie jest łagodna?
Ktoś uznał życie Vincenta Lamberta za mniej wartościowe od życia innych ludzi.
Rozmowy wydanie 29.03.2019 – 5.04.2019
Chciałem wierzyć, że nie wszystko w polskiej piłce zmanipulowano
Janusz Zaorski, reżyser „Piłkarskiego pokera” ujawnia: Dlaczego tak długo ukrywał o czym naprawdę jest jego film? Który słynny trener opowiedział mu o przekrętach w lidze? Jak poznał Pelego? Kto jest najlepszym polskim piłkarzem? I czemu Polonia nie miała prawa awansować?
Kultura wydanie 8.03.2019 – 15.03.2019
Piękne rybki w akwarium. Terapia dla sfrustrowanych Polaków
Ludzie chcieli zobaczyć, jaki jest Zachód, wielu z nich szukało nowych wzorców – niestety, dostarczały je również tandetne seriale…
Rozmowy wydanie 1.02.2019 – 8.02.2019
Odszedł Jan Olszewski. Ostatnia rozmowa z byłym premierem
Czy księży Niedzielaka, Suchowolca i Zycha zabiły sowieckie służby?
Rozmowy wydanie 21.12.2018 – 28.12.2018
Lepiej wyjaśniać modlitwę „Ojcze Nasz”, niż zmieniać jej słowa
Ks. prof. Waldemar Chrostowski komentuje decyzję papieża Franciszka
Rozmowy wydanie 23.11.2018 – 30.11.2018
To, co najważniejsze...
Jak wygląda życie sióstr zakonnych w klasztorze benedyktynek w Staniątkach, których świat jest zamknięty dla osób z zewnątrz?
Kultura wydanie 16.11.2018 – 23.11.2018
Hart ducha na ekranie, niewidomi i bezdomni na sali
Życie ma sens. Przegląd najbardziej wzruszających filmów dokumentalnych w warszawskiej Kinotece.
Rozmowy wydanie 9.11.2018 – 16.11.2018
Nawet posłowie antyklerykalnej lewicy śpiewali „Te Deum”
Paweł Skibiński, historyk: Większość księży angażowało się po stronie prawicy. Ale byli też kapłani w ruchu ludowym, a nawet po lewej stronie sceny politycznej.
1 2