Autor: Piotr Zaremba

Cywilizacja Poprzednie wydanie
Demokraci byli rasistami. Republikanie walczyli o prawa czarnych
Elity republikańskie przypominały namaszczonych elitarnych działaczy Unii Wolności przekonanych, że prowadzą kraj ku postępowi.
Kultura wydanie 5.06.2020 – 12.06.2020
Polski los, amerykańskie wzruszenia
Czekając na trzeci sezon „Stuleci Winnych”.
Rozmowy wydanie 1.05.2020 – 8.05.2020
Cyniczni technokraci w pogoni za władzą
Nie chciałem, by był to spektakl o Smoleńsku – mówi Piotrowi Zarembie reżyser „Bezkrólewia”, Jerzy Machowski.
Kultura wydanie 6.03.2020 – 13.03.2020
Kulisy kampanii. Czy tylko prawica opłaca hejterów?
Skłonności homoseksualne każą bohatera kojarzyć z Biedroniem. Polityczna charakterystyka – z Trzaskowskim. A finał – z Adamowiczem. O kim opowiada najnowszy film Jana Komasy?
Kultura wydanie 21.02.2020 – 28.02.2020
Kronikarz epok Gomułki i Gierka. Jerzy Gruza i jego telewizja
Wydawał mi się wieczny. A powinienem mieć świadomość, że w tych fantazyjnych szalikach, kapeluszach, nonszalanckich strojach, wiecznym być nie może.
Kultura wydanie 7.02.2020 – 14.02.2020
Ewa Bułhak, polska Giulietta Masina
Opowieść o kobiecie porzuconej przy ołtarzu, a potem bujającej się pomiędzy nadzieją, wyznaniami spóźnionych miłości, buntem przeciw miałkości facetów, pogodzeniem się z własnym losem.
Kultura wydanie 24.01.2020 – 31.01.2020
Manifest realizmu cokolwiek magicznego
Wystarczy opryskanie wodą, czy trzeba, aby któryś z bohaterów zdarzeń użył swojego moczu?
Kultura wydanie 10.01.2020 – 17.01.2020
Kiedy zdusimy w sobie rechot, pojawia się zaduma
Z tej dziwnej mowy, chwilami przypominającej bardziej język słowacki niż polski, wyłuskiwane są ponadczasowe mądrości.
Kultura wydanie 3.01.2020 – 10.01.2020
Piotra Zaremby ranking przedstawień Teatru Telewizji 2019
Zabawa makabrą, fatalizm i okrucieństwo, zderzenie na smoleńskich schodach, Szekspir w tempie netfilksowym. Teatr dla ludzi, a równocześnie nie pozbawiony ambicji.
Kultura wydanie 27.12.2019 – 3.01.2020
Piotr Zaremba poleca teatralne hity mijającego roku
– No i czego nowego dowiedziałeś się z tego spektaklu? – spytał pogardliwie kolega recenzent. – Ja się na nim wzruszyłem – odpowiedziałem. Nie zrozumiał.
1 2 3