Autor: Monika Chrobak

Rozmowy wydanie 3.05.2019 – 10.05.2019
Polska nauczyła mnie pracować, a Hiszpania – korzystać z życia
Skrzypaczka ze Śląska opowiada o życiu Polaków na Balearach: Rdzenni Majorczycy są podobni do nas. Byli tak samo prześladowani i najeżdżani, mm.in. przez Hiszpanów. Łatwiej jest im zatem zaakceptować obcokrajowca niż Hiszpana.
Rozmowy wydanie 26.04.2019 – 3.05.2019
Co wystrugał przy krowach, trafiało do Genewy czy kolekcji Wajdy
Zaczęło się od głuchoniemego pastucha analfabety, a za nim poszli inni. Setka rzeźbiarzy i malujących na szkle wśród zaledwie 1,5 tysiąca mieszkańców wsi. Fenomen paszyński, który z ubogich, schorowanych i poniżanych zrobił twórców światowej sławy.
Rozmowy wydanie 12.04.2019 – 19.04.2019
Mierzą prawie 40 metrów. Nie mogą mieć gwoździ ani drutów
Kiedyś, podczas stawiania do pionu, trzy palmy wielkanocne złamały się na wysokości ponad 20 m. Twórca rekordowej chciał wykonać tak wysoką, jak wieża kościelna.
Rozmowy wydanie 29.03.2019 – 5.04.2019
Czarne, z biskupką na głowie i agresywne. A rządzą góralami
Mają się coraz lepiej, tak jak wciąż popularne wierzenia magiczne, choćby rzucanie uroków czy trzymanie sznura wisielca.
Rozmowy wydanie 15.03.2019 – 22.03.2019
Boże nie zabieraj mi pamięci. Ja chcę wiedzieć, że żyję
Gabriela Muskała: – Tkwi we mnie dzika dusza, siedzi gdzieś stłumiona asertywność, na której brak cierpiałam przez wiele lat.
Rozmowy wydanie 25.01.2019 – 1.02.2019
Kraina, w której nie wypada krzyczeć
– Tyle rodzin wysiedlono z ich wsi w obce miejsca, każdy z nas czuł na sobie ciężar tych wydarzeń. Jestem tym ludziom coś winna – mówi Julia Doszna, pieśniarka łemkowska, którą można usłyszeć w „Zimnej wojnie”.
Rozmowy wydanie 11.01.2019 – 18.01.2019
Ewangelizacja poprzez aplikację
O. Szulczyk: Księża nie mają już takiego autorytetu, jak kiedyś. Stąd coraz większa rola świeckich i obecność w internecie.
Rozmowy wydanie 14.12.2018 – 21.12.2018
Ksiądz jest jak samolot
Kościół to szpital, w którym leczą chorzy lekarze – cytuje papieża ks. dr Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka.
Rozmowy wydanie 16.11.2018 – 23.11.2018
Kradł, bił, był liderem gangu. Strach ludzi brał za szacunek
Najdłuższa rozmowa jaką przeprowadziłem z moim z ojcem, była na jego grobie. Trwała 40 minut – opowiada Grzegorz Czerwicki, który 12 lat spędził w zakładzie karnym.
Rozmowy wydanie 9.11.2018 – 16.11.2018
Krewny Piłsudskiego, który chciał być polskim Banksym
Pierwszy mural podpisał: „Dla Ciebie mamo”. A jeden z ostatnich: „Upadek Kościoła 2018”.
1 2 3