Autor: Monika Chrobak

Rozmowy Najnowsze wydanie
Boże nie zabieraj mi pamięci. Ja chcę wiedzieć, że żyję
Gabriela Muskała: – Tkwi we mnie dzika dusza, siedzi gdzieś stłumiona asertywność, na której brak cierpiałam przez wiele lat.
Rozmowy wydanie 25.01.2019 – 1.02.2019
Kraina, w której nie wypada krzyczeć
– Tyle rodzin wysiedlono z ich wsi w obce miejsca, każdy z nas czuł na sobie ciężar tych wydarzeń. Jestem tym ludziom coś winna – mówi Julia Doszna, pieśniarka łemkowska, którą można usłyszeć w „Zimnej wojnie”.
Rozmowy wydanie 11.01.2019 – 18.01.2019
Ewangelizacja poprzez aplikację
O. Szulczyk: Księża nie mają już takiego autorytetu, jak kiedyś. Stąd coraz większa rola świeckich i obecność w internecie.
Rozmowy wydanie 14.12.2018 – 21.12.2018
Ksiądz jest jak samolot
Kościół to szpital, w którym leczą chorzy lekarze – cytuje papieża ks. dr Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka.
Rozmowy wydanie 16.11.2018 – 23.11.2018
Kradł, bił, był liderem gangu. Strach ludzi brał za szacunek
Najdłuższa rozmowa jaką przeprowadziłem z moim z ojcem, była na jego grobie. Trwała 40 minut – opowiada Grzegorz Czerwicki, który 12 lat spędził w zakładzie karnym.
Rozmowy wydanie 9.11.2018 – 16.11.2018
Krewny Piłsudskiego, który chciał być polskim Banksym
Pierwszy mural podpisał: „Dla Ciebie mamo”. A jeden z ostatnich: „Upadek Kościoła 2018”.
Rozmowy wydanie 26.10.2018 – 2.11.2018
Wielokulturowość to mit
Świat nigdy nie był spokojną Arkadią, gdzie wszyscy się kochali.
Rozmowy wydanie 14.09.2018 – 21.09.2018
Ojciec się ze mną rozwiódł, brata oszukałem
– Od 12. roku życia przez kolejne pięć lat codziennie paliłem marihuanę. Był alkohol i kradzieże – mówi raper Arkadio.
Rozmowy wydanie 17.08.2018 – 24.08.2018
Jesteśmy dziećmi Wszechświata
Każdy pierwiastek chemiczny naszego ciała musiał być kiedyś wyprodukowany we wnętrzu gwiazdy – mówi dr Bogdan Wszołek, który zbudował prywatne Obserwatorium Astronomiczne.
Rozmowy wydanie 10.08.2018 – 17.08.2018
Uważali go za głupka. Gruźlik, żebrak, analfabeta... malarz
Nikifor kochał Łemkowszczyznę. Przesiedlano go trzy razy na Ziemie odzyskane, a on za każdym razem wracał pieszo do swoich rodzinnych stron. Był wpisany w krynicki krajobraz.
1 2 3