Autor: Magdalena Kawalec-Segond

Rozmowy Najnowsze wydanie
Niektórzy nie ocenią nawet, czy dobrze wydano im resztę
Matematyka nie jest dla dziewczynek? Stereotypy mają wyraźny wpływ na umiejętności dzieci.
Cywilizacja wydanie 11.09.2020 – 18.09.2020
Druga fala pandemii – czy koronawirus wróci silniejszy?
W chorobie są superroznosiciele i to oni (maksymalnie 10 procent zakażonych) odpowiadają za 80 proc. wszystkich zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Rozmowy wydanie 4.09.2020 – 11.09.2020
Polaków genetyczny portret własny
Czymś się różnimy od mieszkańców Wysp Brytyjskich, jako populacja, jak sugeruje pandemia COVID-19.
Cywilizacja wydanie 21.08.2020 – 28.08.2020
Co nam może odrosnąć – czyli o naturze i cudach regeneracji
Musimy poszukać w sobie ukrytego płaza.
Felietony wydanie 7.08.2020 – 14.08.2020
AAAA Pana z dopasowanym genomem poznam. Cel matrymonialny
Analiza „dopasowania genetycznego” jest znacznie prostsza niż analiza „dopasowania charakterów”.
Cywilizacja wydanie 31.07.2020 – 7.08.2020
Życie na 500 procent normy
„Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko 120 lat”.
Cywilizacja wydanie 24.07.2020 – 31.07.2020
Zbawienne dla młodości i zdrowia. Czy ratują przed COVID-19?
Jak przyjdzie trzecia fala COVID-19, ta jesienno-zimowa, to będzie już kiszona kapusta, ogórki i wszystko, co ukisimy właśnie teraz.
Cywilizacja wydanie 17.07.2020 – 24.07.2020
Biopolityka. Staruszków skreślano z listy dostępu do respiratora
W czasach koronawirusa wróciło pytanie, czy dobro społeczeństwa jest warte więcej niż życie pojedynczego człowieka.
Historia wydanie 3.07.2020 – 10.07.2020
Co mają wspólnego indyjscy bramini i Bałtosłowianie?
Język – co było wiadomo od ponad 200 lat – i geny – co wiadomo od dziś. Mają bowiem wspólnego ojca.
Rozmowy wydanie 19.06.2020 – 26.06.2020
Słowa, których nigdy nie chciałam usłyszeć
Inaczej, gdy twoje dziecko leży podpięte do respiratora, bo jakiś pijany przejechał po nim samochodem, a inaczej, gdy dowiadujesz się, że to ty przekazałaś mu ten „chory gen”. Że nieświadomie skrzywdziłaś swoje dziecko.
1 2 3 ... 10