Autor: Krzysztof Nakonieczny

Wywiady wydanie 26.09.2014 – 3.10.2014
Prof. Małgorzata Gersdorf: sędzia jest złym posłańcem
– Opinia publiczna ma prawo oceniać sędziów, ale musi mieć pokazaną prawdę, a nie tylko to, co jest wyrwane z kontekstu – prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, mówi w „Pierwszym czytaniu” tvp.info o roli sędziów w Polsce. – Media nie pokazują dobrych wyroków, bo to nudne, nikt nie będzie tego czytał. Tabloid pokaże, jak sędzia źle się zachowa – dodaje prof. Gersdorf.
Wywiady wydanie 5.09.2014 – 12.09.2014
Barbara Labuda: między Tuskiem a Junckerem jest chemia
– Mają, jak to się mówi, chemię do siebie, mają bardzo zbliżone poglądy na Europę – tak o Donaldzie Tusku i Jean-Claudzie Junckerze mówi Barbara Labuda. W „Pierwszym czytaniu” tvp.info, była ambasador Polski w Luksemburgu opowiada o kulisach poznania się przyszłych szefów Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej. – Przypadli sobie do serca, polubili się. Obaj mają talenty pozyskiwania sobie ludzi – opowiada Barbara Labuda.
Wywiady wydanie 11.07.2014 – 18.07.2014
„Po zmianie władzy PiS ma pół roku na zmiany – tyle kredytu da...
– PiS jest hegemonem na polskiej arenie politycznej, po prawej stronie. Mówienie o tym, że są potrzebne jakieś dwa płuca prawicy jest błędną teorią – w „Pierwszym czytaniu” tvp.info prof. Waldemar Paruch, politolog i doradca prezesa PiS, mówi o programie w przypadku zdobycia władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego. – Zdecydowanie najważniejsze jest to pierwsze pół roku, ponieważ po zmianie władzy opinia publiczna, Polacy, wyborcy, nie dadzą rządowi dużego kredytu – ocenia prof. Paruch.
Wywiady wydanie 4.07.2014 – 11.07.2014
Memem w polityka, czyli czym żyje internet
– Żaden polityk nie chce być bohaterem memów, mało kogo stać na taki dystans do siebie – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Joanna Dziwak, autorka książki „Gry losowe” i prowadząca profil „Hipsterski maoizm” na Facebooku. Zdradza też receptę na dobry mem i opowiada o wykorzystywaniu memów w walce politycznej.
Po godzinach wydanie 2.05.2014 – 9.05.2014
Muminki w F-18. Finlandia stawia na wojsko z poboru
Jest takie państwo, które po stuletniej niewoli rosyjskiej od roku 1918 budowało swoją niepodległość i niezależność...
Wywiady wydanie 25.04.2014 – 2.05.2014
„Polakom potrzeba centroprawicy, która nie przynosi siary”
– Jestem bardzo wdzięczny Jarosławowi Kaczyńskiemu, on dał mi szansę po tym, jak została zablokowana moja kariera habilitacyjna i naukowa na uniwersytecie. I ja tę szansę mam nadzieję, że wykorzystałem – powiedział europoseł Marek Migalski z Polski Razem Jarosława Gowina. W „Pierwszym czytaniu” tvp.info o kampanii do PE mówi: - Polakom potrzeba takiej umiarkowanej, rozsądnej, sensownej centroprawicy, która nie przynosi siary, której nie będziemy się wstydzić.
Wywiady wydanie 4.04.2014 – 11.04.2014
Jeżeli gdziekolwiek jest możliwa zmiana lidera, to na pewno w PSL
- Jeżeli w jakiejkolwiek partii jest możliwa zmiana lidera, to na pewno w PSL. Takie rzeczy się zdarzają. Jolanta Fedak z PSL w wywiadzie dla "Pierwszego czytania" tvp.info mówi o nastrojach w partii. - Janusz Piechociński pobudził bardzo duże nadzieje w Stronnictwie, dotyczą między innymi wyniku wyborczego, poszerzenia na inne środowiska. Robi co może, widać, że się stara. Była minister pracy krytykuje działalność OFE: - Każdy kolejny rząd dokończy tę reformę, czyli zlikwiduje obowiązkowe fundusze.
Wywiady wydanie 21.03.2014 – 28.03.2014
Kopacz dla tvp.info: wierzę w zwycięstwo Platformy
Chyba do polityki nie przychodzi się po to, żeby mieć władzę tylko, żeby realizować niekiedy swoje marzenia, niekiedy innych.
Wywiady wydanie 7.03.2014 – 14.03.2014
Biedroń: nie boję się Rosji
– Trzeba pokazać Rosjanom, że nie warto słuchać Putina, warto iść drogą wolności, równości, praw człowieka i demokracji – mówi portalowi tvp.info Robert Biedroń, poseł Twojego Ruchu.
Wywiady wydanie 21.02.2014 – 28.02.2014
Musimy myśleć, jaka ma być Europa
Wybory powinna wygrać partia proeuropejska, która zarządzała tym procesem budżetowym UE. Bardzo wszyscy obawiamy się, że wybory mogą wygrać te ugrupowania, które są eurosceptyczne.
1 2