Rozmowy

Rozmowy Najnowsze wydanie
Dlaczego w latach 50. wstrzymano budowę metra w Warszawie?
Tunele istnieją do dziś, zalane wodą. Są ukryte szyby i chodniki, podziemna komora rozjazdowa przed stacją Szwedzka. Dziś jeździmy osuszonym fragmentem tunelu na I linii na Muranowie, w innych zrobiono magazyny, m.in. składy Centralnych Piwnic Win Importowanych (do 2006 roku).
Rozmowy Poprzednie wydanie
Przemilczany, zapomniany, zmanipulowany
Gdyby w Polsce przed 1939 rokiem rozwinęła się telewizja, byłby jej twarzą! – mówi autor książki „Kiedy Zygmunt Nowakowski wróci wreszcie do Krakowa?”
Rozmowy wydanie 10.01.2020 – 17.01.2020
Życie przestępców staje się coraz trudniejsze
W rzędzie szeregowców tylko na jednym dachu roztopił się śnieg. Okazało się, że na strychu była emitująca ciepło hodowla marihuany.
Rozmowy wydanie 10.01.2020 – 17.01.2020
Tu wyszedł na ganek i po raz ostatni popatrzył na Tatry
O pożegnaniu Jana Pawła z górami, o tragicznej wycieczce licealistów, których zabiła lawina i o czasach, gdy po Morskim Oku pływano łódkami.
Rozmowy wydanie 3.01.2020 – 10.01.2020
Niemiecki muzyk: Polskę uważam za moją drugą ojczyznę
Kto rzuca dobrą posadę w Niemczech i osiedla się w innym kraju? Tylko człowiek bardzo zakochany.
Rozmowy wydanie 3.01.2020 – 10.01.2020
Za choroby tylko częściowo odpowiadają geny
Przykładowa celebrytka Angelina Jolie, obciążona mutacją BRCA1, może urodzić dziecko wyselekcjonowane tak, by nie miało mutacji – mówi prof. Ewa Bartnik, genetyk.
Rozmowy wydanie 27.12.2019 – 3.01.2020
Polska winorośl dodaje pazura winom białym
To nieprawda, że im starsze wino, tym lepsze. W istocie 90 – 95% win nadaje się do wypicia przez dwa lata od wyprodukowania!
Rozmowy wydanie 20.12.2019 – 27.12.2019
Jan Pospieszalski: Wystarczy jeden gest, jedna nuta i już wiemy
W tym roku swoje kolędowanie Pospieszalscy rozpoczęli w Wilnie w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła na Antokolu.
Rozmowy wydanie 13.12.2019 – 20.12.2019
Nawet po Katyniu uważał, że trzeba rozmawiać z Sowietami
12 grudnia opublikowano tzw. Listę Ładosia – spis ponad 3,2 tys. Żydów, dla których polscy dyplomaci w Szwajcarii przygotowali latynoamerykańskie paszporty, próbując ratować ich przed Holokaustem.
Rozmowy wydanie 6.12.2019 – 13.12.2019
Agnieszka Romaszewska: Polacy muszą włączyć się we wspólne...
Szefowa TV Biełsat rozważa, czy Białorusini mogą zarazić się etnicznym szowinizmem.
1 2 3 ... 33